Myšiak

Tak toto je môj syn Michal (v rôznych štádiách vývoja) a jeho tvorba.
Ľúbim ho najviac na celom svete. A vie ma nasrdiť najviac na celom svete.
Taký bol rozkošný, keď bol maličký... Ale vždy to bol poriadny čert - už od narodenia trpel nadbytkom energie.

misko01 Ako maličký sa usmieval vždy. Od deviatich rokov len zriedkakedy. Už vtedy ku nám prišla krutá puberta. misko02 Aj keď je levíča, vodu miluje. Ako dvojročný strávil prekrásne dva týždne na splave Veľkého Dunaja, kde sa mu venoval Beďko. misko03 Typicky plavovlasý so svojím hanblivým úsmevčekom ma vítal na pavlači v našom dome.
misko04 Polročný človiečik. Tie rozžiarené očká patria mne. misko05 Niektorá z rodinných session na plužke. Je to moje chlapča. misko06 S tatinkom a prababinou. Človeče, tie decká rastú rýchlejšie ako ja stihnem starnúť.
misko07 Túto fotku mám strašne rada, podľa mňa je skvelá a podarila sa mi. Je ako zo starého filmu. Inak je to u Mary pred klavírom. misko08 U nás doma na pavlači Mišino s maminou. Ja tam mám tuším 25, Myšiak 5 rokov. misko09 Kompletka. Tata, mama, syn, v pozadí babinka. Plužka, rok 1994.

Zopár Miškových detských výrokov:

Prečo plačú bábätká?
Špáram sa v nose, lebo ma to osviežuje.
Aj šušne hnoja kvetinky?
Dupem, lebo mám tvrdé nohy!
Daj mi to mäsko, čo má rúčku.
Kam ide čas?
Ako sa dá zmerať nekonečno?
Odkiaľ je more slané?

misko08 misko08 misko08 misko08 misko08
misko08 misko08 misko08 misko08

Zase uplynul nejaký čas... a Miško absolvoval prijímačky na strednú školu. Aj preto, že je to umelecká škola, aj preto, že má 15 a pol, rozhodol sa byť cool. Niekoľko mesiacov sa trápil, kým mu narástli cca päť centimetrov dlhé vlasy. Už roky totiž chodí vystrihaný takmer dohola. Deň pred prijímačkami mu sesternice Mirka a Miška spravili na hlave tento úžasný účes. Napriek tomu (alebo práve preto?) ho na školu prijali, vraj má talent. Vydržal s tým celý víkend a potom za mnou prišiel, aby som mu vrkôčiky porozpletala. Nedivím sa, nedá sa to česať, ani poriadne umyť. Výsledkom bol podľa mňa o hodne zaujímavejší afro účes. Myšiak to s ním vydržal len asi pol hodiny - a musím uznať, že by som spravila to isté, hoci vyzeral zaumíjavo - umyl si hlavu, vypýtal nejaké peniaze a na pol hodinu zmizol. Výsledkom bol natoľko štandardný M-look, že išiel večer na diskotéku do Mejdanu a vrátil sa ozdobený efektným monclom pod okom.

misko19 Prípravné práce na prijímačky na umeleckú priemyslovku. misko20 Mišo sa zdokonaľoval v kreslení u pána maliara Dušana Buřila. misko21 Grafitti vo vývoji.
misko22 Grafitti dokonané. Mišo si nafotil celý vývoj, ale nebudem Vás nudiť. misko23 Thothem, počiatočná fáza. misko24 Thothem, konečná fáza. Dostala som ho ako darček. Very nice.
misko25 Stankova feferónka, trochu nedokončená, pretože stála modelom tri dni a opadávali jej lístočky. Ale ešte stále žije, napriek tomu, že je január. misko26 Môj drevený mních. Prvý prejav školy: efektný podpis na kresbe. misko27 Jedna z domácich úloh - okrúhle a valcovité predmety na látke.

misko28 No a toto je posledná oficiálna fotka, ani neviem, na aký účel.
Keď sa pozerám na tie fotky a spomínam, je mi smutno, veľmi smutno.
Do deviatich bol nežný a samý smiech a svoju mamu mal nadovšetko rád. Okolo desiatich sa pohyboval a rozprával podľa vzoru Strážcov vesmíru (také tie trhané pohyby a la karate filmy s Jackie Chanom). Potom bol chvíľu ro-bo-tek a všetko robil ako robot. V 14-tich sa só mnou bávil týpickym blávackym sléngom. Od 16-tich je raper, skladá ťažko sa rýmujúce texty s vulgarizmami, pri reči na mňa robí paroháča, nosí gate, do ktorých by sa obliekol štyri razy, zadok má proklatě nízko, trenky vonku a reťaz mu visí až po zem. V 20-tich som to už nezvládla, tak sa vydal vlastnou cestou, gate sa zúžili na takmer normál, ani tričká už nenosí 8x väčšie, než je jeho chudé telo, ale rozum, ten ešte stále nedostal. Keďže nemá prachy, tak si ho tak skoro asi nekúpi. Zostáva mi len dúfať, že sa ho ujme nejaká fajn baba a dá ho do poriadku.

schevka 27.12.2010
Súvisiace články
rodina

miško
schevka
ptáci, zvířata a moji příbuzní
stanko
marek a jakub
promócia
tatko
decká
bojnice
péefky
© 2011 schevka | All rights reserved | Visitors: