106. Scoffer

17. september 2006

Celý život chodím okolo, teta mi býva pri Rybnej bráne, pár mesiacov som robila v obchode na rohu Panskej, ale nikdy som si Posmievačika nevšimla. Aj pri hľadaní sme okolo neho vyšli hore ulicou, hoci sme mali oči nalepené na domoch, a nevideli sme ho... až ked sme pochytali nejaké satelity, tak sme ho konecne našli. Presná adresa jeho bydliska je nám už teraz jasná a Vy si ho choďte nájsť sami. Ak ho chcete vidieť, trochu námahy za to stojí. K tejto maličkej soške sa viaže toľko hostoriek, že si každý môže vybrať tú, ktorá sa mu páči najviac:
Na Panskej ulici žili mešťania Jakub a Karol. Zatiaľ čo Jakub mal pôvabnú ženu, Karol bol starý mládenec. V meste sa konala veľká slávnosť. Už podgurážený Karol sa začal prihovárať Jakubovej manželke a neskôr sa k nej aj pritískal. Jakub opitého suseda zahriakol. Karol sa postavil, ale už neudržal rovnováhu a zvalil sa na stôl - rovno do jedla. Prebral sa až za veselého smiechu prítomných a zahanbený ušiel. Túto príhodu sa dozvedeli aj študenti z univerzity Academia Istropolitana a raz v noci zo žartu primurovali na Jakubov dom malú sošku škriatka. Keď sa Karol zobudil, pozrel sa cez okno a zbadal, ako sa mu soška vyškiera do očí. Chytil ho hnev, zobral fľašu vína a začal piť. A pil až dovtedy, kým neprepil dom a musel sa odsťahovať z Bratislavy.
Druhý príbeh hovorí krásnej Prešporčanke, ktorá sa nevedela rozhodnúť medzi dvomi nápadníkmi, preto vyhlásila, že sa vydá za toho, kto rýchlejšie postaví dom. Obaja mládenci začali horúčkovito stavať na parcelách stojacich oproti sebe. Víťaz získal nevestu a do výklenku svojho domu posadil Posmievačika, aby sa stále vysmieval susedovi za prehru. Niektorí však tvrdia, že je to ten chlapec, ktorý tak veľmi chcel vidieť korunovačný sprievod, že naň pozeral dokonca aj z nočníka, na ktorom práve sedel. Iní hovoria, že sa chlapec pozerá, či už opadla voda po povodni. Podľa ďalších ukazuje lodníkom, kadiaľ majú ísť do štvrte ľahkých žien - do Vydrice.Súvisiace články
1-50
51-100
101-150

101. Nitropan
102. Levický hrad
103. Kohary's oak
104. Stratený tunel
105. Seksament
106. Scoffer
107. Wind Mill
108. Rotunda
109. Fontána Družby
110. Veľký Rozsutec
111. Molo Sartorio
112. Dryopteris
113. Sharp eye
114. Najstarší Štefan
115. What's your opinion?
© 2011 schevka | All rights reserved | Visitors: